wtorek, 22 października 2013

Leń

Nic mi się nie chce....
Więc postanowiłam, że dziś Was poproszę o aktywność.
Wczoraj pisałam, między innymi o panu, który próbował mnie namówić do zakupu kabla z pętelkami. Od jakiegoś czasu na ulicach Akry zaczęło krążyć bardzo wielu sprzedawców takiego właśnie towaru. Jest ich prawie tylu, co tych z siatkowymi myjkami. Za każdym razem, gdy natykam się na któregoś z nich, zastanawiam się, do czego właściwie mogą one służyć.
Wczoraj udało mi się rozwiązać tę zagadkę. Natrafiłam akurat na stacjonarny punkt sprzedaży tych niezwykle pożytecznych przedmiotów. Sprzedawczyni bardzo mnie prosiła, żebym kupiła chociaż jeden kabelek. Taniutko, za 1cd.

stoisko z pętelkowymi kabelkami

- Ale ja nie mam pojęcia, co to jest - wyznałam.
Pani natychmiast przystąpiła do wyjaśnień. Pozwoliła też zrobić zdjęcie swojemu stoisku.
Domyślacie się więc, że mój stan posiadania powiększył się o pętelkowy kabelek, niezbędny w każdym gospodarstwie domowym :)

mój własny kabel
 
Kto wie, do czego taki kabel służy, proszony jest o odpowiedź w komentarzach lub mejlem na adres: wyprawyzagawy@gmail.com
Liczę na aktywność, a jutro podam rozwiązanie zagadki.

9 komentarzy:

 1. Może to być sznur do wieszania bielizny. Jak masz haczyki wbite w ścianę lub drzewko, to zawieszasz na kółeczkach i nic ci się nie rozwiązuje i nie opada na ziemię (pomimo tego że np.: nie umiesz pięknych, marynarskich węzłów robić).
  Ty możesz prezentować na kabelku swoje rękodzieło (torebki, kosmetyczki itp), albo zawiesić zasłonkę pod prysznicem:)
  Uważam, że jest to urządzenie wielofunkcyjne, które przydaje się do wszystkiego, więc jednoznaczna odpowiedź nie istnieje!
  Po prostu przyrząd niezbędny w każdym domu i podróży:)

  Ciekawe...


  OdpowiedzUsuń
 2. ja bym z tego zrobiła biżuterię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Banalne przecież to sznurek do związywania drzwi jak się jest w kiblu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. We wcześniejszym artykule napisane było, że oni właściwie nie zamykają drzwi toalety, a skoro jest tego tak dużo i tak łatwo dostępne, to wydaje się być artykuł absolutnie niezbędny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. najbardziej pasuje jako sznur do wieszania prania z uchwytami na haki

  OdpowiedzUsuń